Žiaci zachraňovali zamilované žabky pred smrťou

Centrum voľného času Domino v spolupráci so školským klubom detí na 3. ZŠ, P.Jilemnického 2 Zvolen, na podnet p. Miňovej z CHKO-BR Poľana zorganizovalo 8. apríla 2016 ochranársku vychádzku, ktorej cieľom bolo zachrániť zamilované žabky pred skoro istou smrťou pod kolesami motoristov. Smutný začiatok  podujatia Zachráň žabku spôsobil vysoký počet mŕtvych žiab, ktoré nepozorní vodiči rozpučili na asfaltovej ceste v smere od sekierskeho potoka po reštauráciu Orlík pri vodnej nádrži Môťová.

Žiačky a žiaci 2. ročníka ZŠ horlivo pátrali okolo cesty v snahe nájsť aspoň jednu živú žabku, ktorej by sme nemuseli kopať hrob a pomohli jej dostať sa na druhú stranu cesty , bližšie k vode. Asi 100 metrov od športového strediska Orlík  pri päťdesiatom hrobe mŕtvej žabky sme konečne našli našu prvú živú, ktorá rozmýšľala ako cestu preskákať. Žabku deti preniesli až na pláž k vodnej nádrži kedže chceli mať istotu, že príde do cieľa aspoň jediná.

Pri zostupe z hlavnej cesty k vode sme našli ešte aj jej štyri kamošky a to už sa deti od radosti aj do spevu dali a žabkám s chuťou zaspievali. Našich päť žiab sme vypustili a tie sa rýchlo pridali k desiatkam ďalších, ktoré už plávali pri pláži vďaka pomoci ochranárov z CHKO-BR Poľana a aktivistov z občianskeho združenia Slatinka.

Celý článok na: https://zv-podujatia.com/2016/04/20/ziaci-zachranovali-zamilovane-zabky-pred-smrtou/