Žiačky ZŠ J. Alexyho vyhrali regionálne kolo turnaja Dôvera Cup

Centrum voľného času Domino Zvolen v spolupráci s MFK Lokomotíva Zvolen a.s. organizovalo 21.04.2016 športové podujatie pre žiačky ZŠ z okresu Zvolen.

Dievčatá súťažili v okresnom kole v malom futbale známom aj pod názvom Dôvera Cup. Hralo sa v dvoch skupinách systémom každý s každým. Po odohraní zápasov v skupinách nasledovali zápasy o umiestnenie. Družstvá na druhých miestach si zahrali zápas o 3. miesto a víťazky skupín si zahrali finále. Z celkového prvenstva sa nakoniec tešil „obhajca“ z minulého ročníka 2014/2015 družstvo ZŠ J. Alexyho, Zvolen, z ktorého sa viacero dievčat aktívne venuje futbalu. Všetky družstvá za svoje výkony boli ocenené diplomami, tie najlepšie zdvihli nad hlavu víťaznú trofej a tešili sa z postupu do regionálneho kola, ktoré sa uskutočnilo 28.04.2016 v Krupine.

Na turnaji sme mali možnosť vidieť zaujímavé futbalové výkony, ktorými sa prezentovali jednotlivé družstvá, veľkým prekvapením boli tiež výkony mladých dievčat zo ZŠ s MŠ Školská, Dobrá Niva pod vedením známeho trénera Dr. Mesiarika, ktorý pôsobí ako tréner pri kategórií U15 v MFK Lokomotíva Zvolen a.s.. Dievčatá sa umiestnili na peknom 2. mieste. Celkovo sa zúčastnilo tejto súťaže 41 mladých futbalistiek z 5 ZŠ, čím sa len potvrdilo, že sa ženský futbal dostáva čoraz viac do popredia.

Poďakovanie patrí MFK Lokomotíva Zvolen a.s. za participáciu pri organizovaní  podujatia pre nádejnú zvolenskú športovú mládež, p. Matejovi Fašangovi za rozhodovanie samotného turnaja a samozrejme mladým dievčatám, ktoré predviedli vynikajúce športové výkony.

Mgr. Adam Kelemen Oddelenie športu CVČ Domino, Zvolen

Názov podujatia: Okresné kolo v malom futbale mladších žiačok ZŠ – Dôvera Cup

Veková kategória: Žiačky nar. : 1.1.2003 a mladšie

Výsledky:

A – Skupina

• ZŠ M. Rázusa 3 -ZŠ Nám. mládeže  4:0
  • ZŠ J. Alexyho 1 – ZŠ Nám. mládeže  13:0
  • ZŠ M. Rázusa 3 – ZŠ J. Alexyho 1  0:13

B  – Skupina

•  ZŠ A. Sládkoviča, Sliač –  ZŠ s MŠ Školská, Dobrá Niva 0:8

Zápas o 3. miesto

•  ZŠ M. Rázusa 3  – ZŠ A. Sládkoviča, Sliač  6:4