Dievčatá zo ZŠ Hrnčiarska vyhrali okresné kolo v basketbale ZŠ

Centrum voľného času Domino Zvolen v spolupráci so ZŠ Hrnčiarska, Zvolen organizovalo 15. decembra 2016 okresné kolo v basketbale žiačok základných škôl.

Turnaj prebiehal za účasti 4 základných škôl z okresu Zvolen. Všetky družstvá vstúpili do turnaja s odhodlaním pobiť sa o víťazstvo vo všetkých zápasoch. Napriek tomu, že všetci bojovali s veľkým nasadením, víťaz mohol byť iba jeden. Po zaujímavých súbojoch  nakoniec zvíťazili dievčatá zo ZŠ Hrnčiarska, Zvolen, ktoré tak zopakovali úspech svojich spolužiakov -  chlapcov zo ZŠ Hrnčiarska (pozn.: víťaz okresného kola v kategórii chlapcov). Na turnaji sa predstavilo celkovo 38 mladých športovkýň zo 4 ZŠ. Dievčatá zo ZŠ Hrnčiarska v konkurencii 3 tímov nenašli premožiteľa a tak si po výborných výkonoch svojim víťazstvom zabezpečili účasť v regionálnom kole, ktoré sa uskutoční 21. decembra 2016 vo Zvolene.

K úspechu aj k postupu im blahoželáme a držíme palce, aby sa im podobne darilo aj v regionálnom kole.

Výsledky zápasov

• ZŠ Nám. mládeže, Zvolen – ZŠ P. Jilemnického 2, Zvolen  31:14
  • ZŠ Hrnčiarska 1, Zvolen – ZŠ J.Alexyho 1, Zvolen 44:3
  • ZŠ Nám. mládeže 17, Zvolen – ZŠ J.Alexyho 1, Zvolen 49:0