Víťazmi regionálneho kola v basketbale žiakov sa stali chlapci zo ZŠ Hrnčiarska

Centrum voľného času Domino Zvolen organizovalo 20. decembra 2016 regionálne kolo v basketbale ZŠ pre žiakov z okresu Zvolen a Detva.

Dejiskom regionálneho kola v basketbale bola športová hala ZŠ Hrnčiarska. V tomto miniturnaji sa stretli chlapci zo ZŠ Hrnčiarska, ktorí chceli nadviazať na úspech z okresného kola, v ceste za postupom im však stál kvalitný súper, družstvo ZŠ Kukučínova, Detva. Úvod zápasu patril domácim, postupne sa však hra vyrovnala, po nervóznom závere si však domáce družstvo svoj náskok udržalo a dotiahlo zápas do víťazného konca. Na turnaji sa predstavilo celkovo 18 mladých športovcov z 2 ZŠ. Družstvá za predvedené výkony boli ocenené diplomami, víťazné družstvo zdvihlo nad hlavu víťaznú trofej a svojim víťazstvom si vybojovali postup do krajského kola v basketbale ZŠ, ktoré sa uskutoční 14.03.2017 v ŠH ZŠ Nám. mládeže vo Zvolene.

K úspechu aj k postupu im blahoželáme a držíme palce, aby sa im podobne darilo aj v krajskom kole.

Výsledok:

• ZŠ Hrnčiarska 1, Zvolen – ZŠ Kukučínova 6, Detva 18:14

1. miesto –  ZŠ Hrnčiarska 1, Zvolen
  2. miesto –  ZŠ Kukučínova 6, Detva

Celý článok na: https://zv-podujatia.com/2016/12/28/vitazmi-regionalneho-kola-v-basketbale-ziakov-sa-stali-chlapci-zo-zs-hrnciarska/