Novoročný turnaj v minifutbale vyhrali žiaci ZŠ Alexyho

V športovom duchu, s množstvom pekných gólov a vo fantastickej atmosfére sa niesla v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ druhá nedeľa 8.1.2017 nového roka 2017.

Tu sa po 9-tej hodine raňajšej konal novoročný turnaj v minifutbale žiakov 1. stupňa ZŠ a organizačne ho zastrešovalo CVČ Domino (Mgr. Adam Kelemen - oddelenie športu) Zvolen spolu s ďalšími partnermi.

Samotného turnaja sa zúčastnili žiaci 1. stupňa z 5-tich základných škôl a to konkrétne: ZŠ Sládkovičova (Sliač), ZŠ Námestie mládeže, ZŠ Jilemníckeho 1. a 2. a posledná škola, ktorá tu mala zastúpenie bola ZŠ Alexyho Zvolen.

Hralo sa systémom každý s každým, celkovo teda 10 zápasov, každý zápas trval 18 minút a na palubovke pozorným okom rozhodoval všetky stretnutia Tibor Kučera. Počas týchto zápasov padlo dokopy 37 gólov a na palubovke sa vystriedalo 43 hráčov.

Po minulom ročníku (2016) chcelo družstvo ZŠ P. Jilemnického 2, (3. ZŠ Zvolen) obhájiť titul, ale to sa im tento rok nepodarilo, nakoľko všetky zápasy vyhrali žiaci zo ZŠ J. Alexyho a tak sa stali zaslúžene víťazom tohto Novoročného turnaja v malom futbale.

Na záver sa vyhodnotenia turnaja zúčastnila za mesto Zvolen primátorka Ing. Lenka Balkovičová, ktorá nielenže svojimi slovami zhodnotila turnaj, ale aj odovzdala športové poháre, diplomy a ocenenia pre najlepšieho strelca, hráča a brankára turnaja. Zvlášť boli ocenení aj najlepší hráči každého družstva (ALL STARS TURNAJA).

Ako to dopadlo

Individuálne ocenenia

• Najlepší brankár turnaja – Šimon Ofúkaný – ZŠ J. Alexyho, Zvolen
  • Najlepší hráč turnaja – Samuel Frank – ZŠ J. Alexyho, Zvolen