Vo finálovom florbalovom turnaji sa najviac darilo žiakom ZŠ Námestie mládeže

Centrum voľného času Domino Zvolen v spolupráci so ZŠ Nám. mládeže 17, Zvolen organizovalo 24. februára 2017  turnaj vo florbale žiakov základných škôl.

V športovej hale ZŠ Nám. mládeže 17  prebiehal finálový turnaj  o titul majstra okresu Zvolen, ktorému však predchádzali základné obvodné (školské) kolá, v ktorých bojovalo 13 základných škôl a na palubovkách sa vystriedalo viac ako 150 žiakov.

Zo všetkých zúčastnených postupovali do finálového turnaja 4 družstvá:

• ZŠ Nám. mládeže 17, ZŠ J. Alexyho, ZŠ P. Jilemnického 1 a  ZŠ s MŠ Školská, Pliešovce.

Na turnaji sa predstavilo 38 mladých športovcov, ktorí bojovali v 6 zápasoch systémom každý s každým o celkové prvenstvo, ktoré víťaza automaticky posúvalo do nadstavbového regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 14. marca 2017 v Detve.

V zápasoch padlo celkovo 38 gólov, o víťazstve rozhodovali maličkosti, stretnutia boli vyrovnané a mali svoju kvalitu. Napriek tomu, že všetci bojovali s veľkým nasadením, víťaz mohol byť iba jeden. Po zaujímavých súbojoch  nakoniec zvíťazili chlapci zo ZŠ Nám. mládeže 17, Zvolen, o ich prvenstve rozhodli až hodnotiace kritéria, keďže až 3 družstvá mali rovnaký počet bodov.

Na záver turnaja si pri vyhodnotení všetky družstvá prevzali pamätný diplom a víťazné družstvo zdvihlo nad hlavu víťaznú trofej a tešilo sa z celkového turnajového prvenstva.

K úspechu aj k postupu im blahoželáme a držíme palce, aby sa im podobne darilo aj v nadstavbovom regionálnom kole.

Výsledky zápasov:

• ZŠ Nám. mládeže 17, Zvolen – ZŠ J. Alexyho, Zvolen  5:2
  • ZŠ P. Jilemnického 1, Zvolen – ZŠ s MŠ Školská Pliešovce  6:1
  • ZŠ Nám. mládeže 17, Zvolen – ZŠ s MŠ Školská Pliešovce 2:0
  • ZŠ P. Jilemnického 1, Zvolen – ZŠ J. Alexyho, Zvolen  2:4
  • ZŠ Nám. mládeže 17, Zvolen – ZŠ P. Jilemnického 1, Zvolen 2:3
  • ZŠ s MŠ Školská Pliešovce –  ZŠ J. Alexyho, Zvolen 3:8

1. miesto – ZŠ Nám. mládeže 17, Zvolen
  2. miesto – ZŠ J. Alexyho, Zvolen
  4. miesto – ZŠ s MŠ Školská, Pliešovce

Celý článok na: https://zv-podujatia.com/2017/03/08/vo-finalovom-florbalovom-turnaji-sa-najviac-darilo-ziakom-zs-namestie-mladeze/