Vo florbalovom turnaji „Florbal Cup“ sa najviac darilo žiakom ZŠ Námestie mládeže

Centrum voľného času Domino Zvolen v spolupráci so ZŠ Nám. mládeže, Zvolen organizovalo 12. apríla 2017 turnaj vo florbale mladších žiakov základných škôl „Florbal Cup“.

Do tohto turnaja nastupovali chlapci a dievčatá, ročník narodenia 2004 a mladší.

Prvé kvalifikačné kolá tohto turnaja sa uskutočnili 6. apríla 2017, v nich bojovalo 9 základných škôl a na palubovkách sa vystriedalo viac ako 130 žiakov.

Víťazné družstvá z kvalifikačných kôl sa stretli vo finálovom turnaji, v ktorom sa predstavili družstvá :

• ZŠ Nám. mládeže 17, ZŠ M. Rázusa, ZŠ sv. Dom. Savia.

Na turnaji sa predstavilo 33 mladých športovcov, ktorí bojovali v 3 zápasoch systémom každý s každým o celkové prvenstvo.

V zápasoch padlo celkovo 42 gólov, stretnutia boli vyrovnané a mali svoju kvalitu. Napriek tomu, že všetci bojovali s veľkým nasadením, víťaz mohol byť iba jeden. Po zaujímavých súbojoch nakoniec zvíťazili chlapci zo ZŠ Nám. mládeže 17, Zvolen.

Na záver turnaja si pri vyhodnotení všetky družstvá prevzali pamätný diplom a víťazné družstvo zdvihlo nad hlavu víťaznú trofej a tešilo sa z celkového turnajového prvenstva.

Výsledky zápasov:

• ZŠ Nám. mládeže 17, Zvolen – ZŠ sv. Dominika Savia, Zvolen 17:2
  • ZŠ M. Rázusa, Zvolen – ZŠ sv. Dominika Savia, Zvolen 18:0
  • ZŠ Nám. mládeže 17, Zvolen – ZŠ M. Rázusa, Zvolen 7:2

1. miesto – ZŠ Nám. mládeže 17, Zvolen
  2. miesto – ZŠ M. Rázusa, Zvolen
  3. miesto – ZŠ sv. Dominika Savia, Zvolen

Celý článok na: https://zv-podujatia.com/2017/04/19/vo-florbalovom-turnaji-florbal-cup-sa-najviac-darilo-ziakom-zs-namestie-mladeze/