V aule ZŠ Námestie mládeže 17 sa konalo slávnostné vyhodnotenie postupových súťaží a olympiád

Odbor školstva Mestského úradu vo Zvolene a Centrum voľného času  DOMINO dňa 28. júna 2017 oceňovali v aule ZŠ Námestie mládeže 17 vo Zvolene  najúspešnejších žiakov, ktorí reprezentovali svoju školu na súťažiach a olympiádach v školskom roku 2016/17.

Úvodné slovo patrilo Mgr. Monike Koreňovej, riaditeľke CVČ Domino vo Zvolene, ktorá podujatie otvorila a privítala hostí. Pozvanie prijali Ing. Lenka Balkovičová, primátorka mesta Zvolen a Mgr. Miroslav Marcinko, vedúci odboru školstva MsÚ Zvolen.

V prvom vstupe riaditeľka CVČ Domino ocenila víťazov v  okresných kolách  Pytagoriády, matematickej, biologickej, geografickej, fyzikálnej a chemickej olympiády. Tieto súťaže organizačne zabezpečovalo Centrum voľného času Domino.

Druhý vstup bol už v réžii odboru školstva MsÚ Zvolen, v ktorom Mgr. Miriam Rašnerová, metodička pre základné školy, predstavila žiakov, ktorí boli úspešní v olympiádach, vo vedomostných, esteticko-umeleckých a športových súťažiach na krajskej a celoslovenskej úrovni.

V závere prišli na rad naši najúspešnejší športovci, ktorí dosiahli najvyššie ocenenie na medzinárodných a svetových súťažiach.

Návrhy na ocenenie žiakov posielali jednotlivé školy podľa pokynov CVČ a odboru školstva.

Ceny, diplomy a pamätné listy odovzdávali oceneným žiakom primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová  a vedúci odboru školstva Mestského úradu vo Zvolene Mgr. Miroslav Marcinko.

Slávnostné dopoludnie vyplnili kultúrnym programom žiačky Základnej umeleckej školy Sliač pod vedením riaditeľky školy PaedDr. Alici Hanckovej, PhD.

Odznelo niekoľko hudobných žánrov v podaní Alexandry Georgievovej - detským muzikálom, Nikoly Kosturjakovej - zmesou ľudových piesní a na záver opäť Terezka Králiková, ktorá potešila prítomných krásnymi muzikálovými skladbami.

Je veľkou radosťou, že  každoročne stúpa počet žiakov, ktorí sa zapájajú do čoraz väčšieho počtu rôznych súťaží a projektov, kde sa umiestňujú na popredných miestach.

V závere pani primátorka Ing. Lenka Balkovičová poďakovala oceneným žiakom za výbornú reprezentáciu mesta Zvolen, učiteľom za ich odvedenú prácu a zaželala veľa úspechov do budúcnosti.