Cezpoľný beh ZŠ otvoril školský športový rok 2017/2018

Tradičný organizátor školských športových súťaží Centrum voľného času Domino Zvolen  spolu so žiakmi základných škôl úspešne otvorili školský športový rok 2017/2018. Dievčatá a chlapci súťažili v cezpoľnom behu.

Cezpoľného behu na tradičnej trati pri ZŠ M. Rázusa 3, Zvolen sa zúčastnili žiaci a žiačky z 8 základných škôl z okresu Zvolen.

V kategórii žiakov sa v súťaži družstiev umiestnilo na prvom mieste družstvo ZŠ M. Rázusa, Zvolen v zložení A. Považan, A. Porubský a R. Siska.  Druhé miesto obsadili chlapci V. Babic, M. Chudík a J. Zachenský zo ZŠ Nám. mládeže 17, Zvolen. Na treťom mieste sa umiestnili bežci J. Škurla, M. Rakyta a M. Slovák zo ZŠ P. Jilemnického 2, Zvolen.

V kategórii žiačok sa v súťaži družstiev z víťazstva tešili dievčatá zo ZŠ Nám. mládeže 17, Zvolen v zložení K. Hanesová, E. Holiková a N. Janštová. Na druhom mieste sa umiestnili V. Kubenková, L. Mazúchová a K. Sudimáková zo ZŠ J. Alexyho, Zvolen. Tretie miesto obsadili dievčatá B. Čunderlíková, L. Michalovičová a V. Primusová zo M. Rázusa 3, Zvolen

V kategórii žiakov v súťaži jednotlivcov ako prvý dobehol do cieľa J. Škurla zo ZŠ P. Jilemnického 2, Zvolen, v kategórii žiačok sa na prvom mieste umiestnila L. Mazúchová  zo ZŠ J. Alexyho.

Družstvá a jednotlivci na prvých troch miestach boli ocenení diplomami, športovými pohármi a medailami.

Celkovo sa tejto súťaže zúčastnilo 45 mladých športovcov, presnejšie 23 dievčat a 22 chlapcov. Poďakovanie patrí ZŠ M. Rázusa vo Zvolene za participáciu pri organizovaní podujatia pre nádejnú zvolenskú športovú mládež a samozrejme mladým športovcom, ktorí predviedli vynikajúce športové výkony.

Všetky víťazné družstvá a jednotlivci si svojimi výkonmi zabezpečili účasť v krajskom kole cezpoľného behu ZŠ, ktoré sa uskutočnilo 17.10.2017 v Žiari nad Hronom.

V krajskom kole sa v súťaži družstiev umiestnilo družstvo chlapcov ZŠ M. Rázusa 3, Zvolen (O. Janskovský, A. Porubský a R. Siska) na peknom 4. miesto z celkového počtu 11 družstiev.

• V kategórii dievčat skončili dievčatá zo ZŠ Nám. mládeže, Zvolen (K. Hanesová, E. Holiková a N. Janštová) na 8. mieste z celkového počtu 13 družstiev.
  • V kategórii žiakov v súťaži jednotlivcov sa umiestnil J. Škurla zo ZŠ P. Jilemnického 2, Zvolen  na výbornom 4. mieste z celkového počtu 40 pretekárov.
  • V kategórii žiačok v súťaži jednotlivcov sa umiestnila L. Mazúchová zo ZŠ M. Rázusa 3, Zvolen  na výbornom 8. mieste z celkového počtu 44 pretekárok.

Konečné poradie okresného kola v cezpoľnom behu ZŠ:

Družstvá – žiaci

1. L. Mazúchová – ZŠ J. Alexyho 1, Zvolen
  2. E. Holíková – ZŠ Nám. mládeže, Zvolen
  3. N. Janštová – ZŠ Nám. mládeže, Zvolen

Celý článok na: https://zv-podujatia.com/2017/10/21/cezpolny-beh-zs-otvoril-skolsky-sportovy-rok-20172018/