Víťazmi školského turnaja v stolnom tenise sa stali žiaci ZŠ P. Jilemnického 1, Zvolen

Centrum voľného času Domino Zvolen v spolupráci so ZŠ sv. Dominika Savia, Zvolen organizovalo 23.11.2017 turnaj v stolnom tenise pre žiakov základných škôl.

Do tohto turnaja nastupovali chlapci, ročník narodenia 2002 a mladší.

Prvé kvalifikačné kolá tohto turnaja sa uskutočnili 16. novembra 2017, v nich bojovalo 8 základných škôl a v zápasoch sa vystriedalo viac ako 40 žiakov.

Víťazi z kvalifikačných kôl sa stretli vo finálovom turnaji, v ktorom sa predstavili družstvá :

• ZŠ P. Jilemnického 1, ZŠ sv. Dom. Savia, Gymnázium Ľ. Štúra,

V športovej hale ZŠ sv. Dominika Savia prebiehal finálový turnaj  o titul majstra okresu Zvolen, v ktorom bojovali 3 základné školy a v zápasoch sa vystriedalo viac ako 20 žiakov.

Súťažilo sa v dvojhre a v štvorhre. Chlapci bojovali v stretnutiach o celkové prvenstvo, ktoré víťaza automaticky posúvalo do nadstavbového krajského kola, ktoré sa uskutoční 6. marca 2018 v Kalinove.

O víťazstve rozhodovali maličkosti, stretnutia boli vyrovnané a mali svoju kvalitu. Napriek tomu, že všetci bojovali s veľkým nasadením, víťaz mohol byť iba jeden. Po zaujímavých súbojoch  nakoniec zvíťazila a z celkového turnajového prvenstva sa tešila ZŠ P. Jilemnického 1, Zvolen.

Na záver turnaja si pri vyhodnotení všetky družstvá prevzali pamätný diplom, družstvá umiestnené na prvých troch miestach boli ocenené medailami a víťazi zdvihli nad hlavu víťaznú trofej a tešili sa z postupu do ďalšieho kola.

K úspechu aj k postupu im blahoželáme a držíme palce, aby sa im podobne darilo aj v nadstavbovom krajskom kole.

Výsledky zápasov:

1. ZŠ sv. Dominika Savia, Zvolen – Gymnázium Ľ. Štúra, Zvolen  6:1
  2. ZŠ sv. Dominika Savia, Zvolen – ZŠ P. Jilemnického 1, Zvolen  2:5
  3. ZŠ P. Jilemnického 1, Zvolen – Gymnázium Ľ. Štúra, Zvolen 4:3

2. miesto – ZŠ sv. Dominika Savia, Zvolen
  3. miesto – Gymnázium Ľ. Štúra, Zvolen

Celý článok na: https://zv-podujatia.com/2017/11/29/vitazmi-skolskeho-turnaja-v-stolnom-tenise-sa-stali-ziaci-zs-p-jilemnickeho-1-zvolen/