V bedmintonovom turnaji základných škôl dominovali chlapci a dievčatá zo ZŠ A. Sládkoviča, Sliač

TS: Centrum voľného času Domino Zvolen v spolupráci so ZŠ A. Sládkoviča, Sliač organizovalo 5.2.2018 bedmintonový turnaj pre žiakov a žiačky základných škôl.

V športovej hale pri ZŠ A. Sládkoviča, Sliač prebiehal finálový turnaj  o titul majstra regiónu Zvolen, v ktorom bojovali 3 základné školy z okresov Zvolen, Detva a Krupina. Na kurtoch sa vystriedalo viac ako 20 hráčov.

Súťažilo sa v dvojhre a štvorhre. Hráči bojovali v stretnutiach o celkové prvenstvo, ktoré víťaza automaticky posúvalo do nadstavbového krajského kola, ktoré sa uskutoční 8.2.2018   vo Zvolene.

O víťazstve rozhodovali maličkosti, stretnutia boli vyrovnané a mali svoju kvalitu. Napriek tomu, že všetci bojovali s veľkým nasadením, víťaz mohol byť iba jeden. V kategórii chlapcov po zaujímavých súbojoch  nakoniec zvíťazila a z celkového turnajového prvenstva sa tešila dvojica S. Suchý a A. Suchý zo ZŠ A. Sládkoviča, Sliač. V kategórii dievčat sa umiestnila na prvom mieste dvojica H. Zelinová a D. Ďurčíková zo ZŠ A. Sládkoviča, Sliač.

Na záver turnaja si pri vyhodnotení všetky družstvá prevzali pamätný diplom, víťazné družstvá zdvihli nad hlavu víťaznú trofej a tešili sa z postupu do ďalšieho kola.

K úspechu aj k postupu im blahoželáme a držíme palce, aby sa im podobne darilo aj v nadstavbovom krajskom kole.

Výsledky zápasov dievčat:

1. ZŠ A. Sládkoviča, Sliač – ZŠ E. M. Šoltésovej, Krupina   3:0
  2. ZŠ E. M. Šoltésovej, Krupina – ZŠ s MŠ Školská, Hriňová  3:0
  3. ZŠ A. Sládkoviča, Sliač ZŠ – ZŠ s MŠ Školská, Hriňová 3:0

Konečne umiestnenie dievčat:

1. ZŠ A. Sládkoviča, Sliač ZŠ
  2. ZŠ E. M. Šoltésovej, Krupina
  3. ZŠ s MŠ Školská, Hriňová

Výsledky zápasov chlapcov:

1. ZŠ A. Sládkoviča, Sliač – ZŠ Obrancov mieru, Detva  3:0

Konečne umiestnenie chlapcov:

1. ZŠ A. Sládkoviča, Sliač