Dievčatá zo ZŠ Hrnčiarska vyhrali volejbalový turnaj ZŠ

Centrum voľného času Domino Zvolen v spolupráci so ZŠ Hrnčiarska, Zvolen organizovalo 28. februára 2018 turnaj vo volejbale žiačok základných škôl.

Do tohto turnaja nastupovali dievčatá, ročník narodenia 2002 a mladšie.

Prvé kvalifikačné kolá tohto turnaja sa uskutočnili 8. februára 2018, v nich bojovalo v 3 skupinách 8 základných škôl a na palubovkách sa vystriedalo viac ako 90 žiačok.

Víťazky z kvalifikačných kôl sa stretli vo finálovom turnaji, v ktorom sa predstavili družstvá :

• ZŠ Hrnčiarska
  • ZŠ M. Rázusa
  • ZŠ s MŠ Školská, Dobrá niva

V športovej hale ZŠ Hrnčiarska, Zvolen súperili o titul majstra okresu Zvolen, v ktorom bojovali 3 základné školy.

Systém hrania bol každý s každým a pozorným okom rozhodoval všetky stretnutia Mgr. Marián Ďurky.

Dievčatá bojovali v stretnutiach o celkové prvenstvo, ktoré víťaza automaticky posúvalo do nadstavbového regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 2. marca 2018 v športovej hale v Krupine..

O víťazstve rozhodovali maličkosti, stretnutia boli vyrovnané a mali svoju kvalitu. Napriek tomu, že všetci bojovali s veľkým nasadením, víťaz mohol byť iba jeden. Po zaujímavých súbojoch nakoniec zvíťazila a z celkového turnajového prvenstva sa tešila ZŠ Hrnčiarska, Zvolen.

Na záver turnaja si pri vyhodnotení všetky družstvá prevzali pamätný diplom a víťazky zdvihli nad hlavu víťaznú trofej a tešili sa z postupu do ďalšieho kola.

K úspechu aj k postupu im blahoželáme a držíme palce, aby sa im podobne darilo aj v nadstavbovom regionálnom kole.

Výsledky zápasov:

1. ZŠ M. Rázusa, Zvolen – ZŠ s MŠ Školská, Dobrá Niva 2:0
  2. ZŠ Hrnčiarska, Zvolen – ZŠ s MŠ Školská, Dobrá Niva 2:0
  3. ZŠ M. Rázusa, Zvolen – ZŠ Hrčiarska, Zvolen 0:2

1. miesto – ZŠ Hrčiarska, Zvolen
  2. miesto – ZŠ M. Rázusa, Zvolen
  3. miesto – ZŠ s MŠ Školská, Dobrá Niva

Celý článok na: https://zv-podujatia.com/2018/02/28/dievcata-zo-zs-hrnciarska-vyhrali-volejbalovy-turnaj-zs/