Štúrov Zvolen

ŠTÚROV ZVOLEN (ŠZ) - Poslaním súťaže je formovanie vzťahu mladých ľudí k rodnému jazyku, rozvíjaniu verbálno-komunikačných schopností mládeže, skvalitňovanie ich rečového prejavu, vyhľadávanie talentovaných žiakov, rozvíjanie ich nadania, vytvorenie konkurenčného prostredia na vzájomné porovnávanie svojich schopností. Je určená pre žiakov základných škôl, osemročných gymnázií a študentov stredných škôl. Členená je do troch kategórií: I. - žiaci 4.-6.ročníka ZŠ a 1. ročníka OG, II. - žiaci 7.-9. ročníka ZŠ a 2.-4. ročníka OG, III. - študenti stredných škôl. Organizuje sa v štyroch kolách - školskom, obvodnom/ okresnom, regionálnom/ krajskom a celoštátnom.

Organizačný poriadok ŠZ: Organizacny_poriadok_Sturov_Zvolen.pdf

Kritériá hodnotenia ŠZ: Sturov_Zvolen_kriteria_hodnotenia.pdf

POZOR - ZMENA:
Organizátorom okresného kola súťaže Štútov Zvolen je od šk. roku 2022/2023 Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene.

35. ročník OK Štúrov Zvolen, kat. I., II., rok 2022

34. ročník OK Štúrov Zvolen, kat. I., II., rok 2021